Verseny végeredménye: 1. Szabó Tamás (Ferrari)

2. Major Gábor (Ferrari)

3. Lovas Szabolcs (Lotus-Renault)

4. Balics Márton (Lotus-Renault)

5. Krisztin Roland (Force India)

Major Gábor Bahreini 2. helye is elég volt ahhoz hogy megnyerje az idei évben a bajnokságot csapattársával Szabó Tamással szemben, ezzel trónfosztás lett, bár 3 futam még hátra van.

Idei BAJNOK: Major Gábor - Ferrari

17. Japán - Suzuka

2011.10.31.

Időmérő gyöztese: Lovas Szabolcs (Lotus-Renault)

Verseny végeredménye: 1. Lovas Szabolcs (Lotus-Renault)

3. Szabó tamás (Ferrari)

16. Olaszország - Monza

2011.10.29.

Időmérő gyöztese: Major Gábor (Ferrari)

3. Balics Márton (Lotus-Renault) / 3 kanyarlevágásért kapott büntetést, + 1x volt kint  csak boxban) (+ következő futamról eltiltva)

4. Lovas Szabolcs (Lotus-Renault)

5. Stróbl Lőrinc (Force India) /KIESETT/

A Ferrari kettős győzelmével Monzában megszerezte 2 Konstruktőrői bajnoki cimét!

15. Magyarország - Hungaroring

2011.10.15

Verseny végeredménye: 1. Major Gábor (Ferrari)

2011.09.24.

Időmérő győztes: Schram Balázs (Red Bull)

2011.09.10.

Verseny végeredménye: 1. Balics Márton (Lotus Renault)

3. Lovas Szabolcs (Lotus-Renault) /KIESETT/

9, Belgium - Spa Francorchamps

2011.09.03.

Verseny végeredménye: 1. Schram Balázs (Red Bull)

5. Gottlieb Szabolcs (Mercedes GP) /KIESETT/

6. Molnár Dávid (Red Bull) /KIESETT/

8. Nagy Britannia - Silverstone

2011.08.27. - A Britt nagydijon a két Ferraris pilóta indulhatott az első sorból, Szabó Tamás a pole-ból, a rajtot csapattársa jól kapta el és átt is vette a vezetést már az első kanyar előtt, a futam közepéig tartotta is első helyét, az első boxkiállás után közelebb került egymáshoz a két csapattárs, és a nagy csatában kicsit össze is akadtak, de Szabó Tamás átt tudta venni a vezetést Gábortól, és végül Szabó Tamás a Ferrarival meg nyerte idei 2. futamgyőzelmét, mögötte 2.ként Ferraris csapattársa Major gábor lett, ezzel növelve a vb-ben a pontjait és egyben átt is vette a vb-ben a vezetést, Schram Balázs Red Bull elött 3 pontal. 3-nak pedig a Lotus-Renaultos Lovas Szabolcs lett.

7. Monaco - Monte Carlo

2011.08.13. - A Monacoi futamot iden elöszőr a cimvédő Ferraris pilóta Szabó Tamás nyerte, mögötte 2.ként a Mclaren Mercedes-es Schram Erik, és 3.nak a Lotus Renault-os Benke Roland értek célba, a Vb-t vezető Red Bull pilótája Schram Balázs kiesett a futemról, ezzel ő nullázott, mig a Vb-ben kövező Ferraris Major Gábor a futam végén kis hiba miatt kényszerült feladni a versenyt, de mivel teljesitette a futam 75%-át ezért a 4. helyért járó pontokat megkapja.

6. Spanyolország - Barcelona

2011.08.06. - A Spanyol futamon a pole-ból induló Red Bullos Schram Balázs nyerte meg a futamot ezzel nővelve az előnyét a vb-állásban, 2. helyen a Ferraris Major Gábor lett, miútán a Red Bullos Molnár Dávidot a futam után meg büntették 25mp-re, mivel h a futamon több kanyart is levágott, és ezzel ö lett csak a 3. A futamnak sok kiesője volt, pontosabban a mezőny fele kiesett.

5. Malajzia - Sepang

2011.07.30. - A Maláj nagydijon idei első futam győzelmét aratta a Mclaren Mercedeses Schram Erik, mögötte másodikként a Mercedes GP pilótája Gottlieb Szabolcs és harmadikként Molnár Dávid a Red Bull versenyzője hozta be az autoját. A VB-t tövábbra is vezető Red Bullos pilóta Schram Balázs a pole-ból indulva csak az 5. lett, de igy is nővelve az elönyét Major Gáborral (ferrari) szemben aki a futamon kisebb baleset után csak a 10. helyre tudta behozni a kocsiját.

4. Németország - Nürburgring

2011.07.23. - A Nürburgringi futamon a pole-ból induló Ferraris Major Gábor az első kanyarban kisodródott a búkotérbe ezzel elveszitve a vezető helyezését, és a Red Bullos Schram Balázs az élre ugrott, ezzel megnyerte idei 3. futamgyőzelmét. mögötte nagy volt a csata a 2. helyért, de végül a Ferraris Major Gábor futott be, mögötte pedig a 3. helyet a Mercedes GP-s Zérczi László ért be a célba. A futamnak három kiesője volt, nagy csatákban a motorok elfüstöltek, a Mclarenes Schram Eriknek és a Red Bullos Újoncnak Molnár Dávidnak, a Mclaren újonca pedig baleset miatt kiesett.

3. Németország - Hockenheim

2011.07.16. - A Hockenheimi futamon a pole-ból induló Red Bull-os Schram Balázs ismét megnyerte a futamot, mögötte 2.ként a Ferrari pilótája Major Gábor, és 3.nak a szintén Ferraris Szabó Tamás futottak be, akinek a bucsu futama volt a ligában. Schram Balázs ezzel a győzelmével át vette a VB vezetését Major Gábortól.

2. Ausztria - A1 Ring

2011.07.09. - Az Ausztriai futamon a pole-ból induló Mercedes GP-s Gottlieb Szabolcs már a futam elején kiesett. A futamot a Red Bullos Schram Balázs nyerte meg, mögötte 2.ként a Ferraris Szabó Tamás, és végül 3.nak a szintén Ferraris Major Gábor ért be a célba, és így növelve az előnyét továbbra is vezeti a pontversenyt.

1. San Marino - Imola (szezonynitó)

2011.07.02. - San Marino-Imolai futamon az első kőrben kisebb balesetek és kicsúszások történtek. A futamot a 2. helyről rajtoló Ferraris Major Gábor nyerte meg, mögötte 2.nak a Mercédes GP pilótája Gottlieb Szabolcs, és végül a 3. ként befutó a Ferraris Szabó Tamás lett. Schram Balázs aki a pole-ból indult csak a 4. helyen hozta be az autoját kisebb fékprobléma miatt. Major Gábor ezzel az idei első futamon megszerzett győzelmével vezeti a VB-t.